Askıda Öykü

Edebiyatla olan ilişkilerimi genelde hep kitaplar üzerinden yürütmüşümdür. Dergilere olan ilgim, Notos’tan öteye pek geçmiyordu ki Twitter sayesinde pek çok dergi ile tanışma imkânı buldum; Yalnızlar Mektebi, Karahindiba, Parende bunlardan ilk aklıma gelenler. Ama fanzin olayına hâlâ yabancı sayılırdım, ta ki “Askıda Öykü” ile karşılaşana dek.

16-02-13-22-26-23-766_deco

Geçen hafta sonu İmge’ye uğradığımda, dergi standında bakınırken gözüme ilişti Askıda Öykü’nün beşinci sayısı. Beyaz ve dokulu kapak üzerine, kendine özgü sayılabilecek fontlarla basılan sade kapağı dikkatimi çekti önce, elime aldığımda ise bırakmak istemedim. Dergi basımı kalitesinde bir fanzin. Üç ayda bir yayımlanıyor. “Askıda Yazar” köşesinde, her sayıda bir yazar konuk ediyor. Ayrıca yine her sayıda, bir yazarın eserlerini “eleştirel okuma” kapsamında ele alıyorlar.

16-02-13-22-22-55-042_deco

“Askıda Öykü’yü nerelerde bulabiliriz? Eski sayılara ulaşmak için ne yapabiliriz?” diye sorularınız olursa, Twitter ve Facebook üzerinden askidaoyku olarak aratırsanız kendilerine ulaşabilirsiniz. Ben hem bu fanzini gerçek anlamda oldukça iyi bulduğum için, hem de onlara destek olmak için önceki dört sayıyı bir an önce edinmeyi kafama koydum bile!

 

 

 

1986, Ankara doğumlu. Her şeyden önce Çağan'ın annesi. Dört yaşından beri okur, sekizinden beri yazmaya uğraşır.