Destansı Bir Roman Yeni Bir Oğuzname – Bin Yılın Göçü

Hani bazı kitaplar vardır ya okudukça yazara hayran kalırsınız… İşte benim Hasan Erimez‘e hayran oluşum kalemine azami derecede saygı duyuşum ilk kitabı Demirdağın Kurtları ile başladı ve sonrası geldi. Son kitapı Bin Yılın Göçü: Alpler Çağı ile hayranlığım zirveye ulaştı.

Kitap, kavimler göçünü; Türklerin Orta Asya’da nasıl şartlar altında yaşadığını, Kutsal Taşı ve nasıl Müslüman olduğu bizlere anlatıyor. Destansı bir anlatımla sizi büyüleyen Erimez, tarihi bilgi dağarcığınızı da genişletecektir. Türklerin nasıl zorluklarla göç ettiğini harika bir anlatım ile yüreğinizde hissedeceksiniz. Çağımızın Dede Korkut’u olarak anılan Hasan Erimez, destansı ve bir nevi yeni bir “Oğuzname” olan bu kitap, tarihi romanlara yeni bir üslup getiriyor. Eski Dönem Türklerinin nasıl konuştuğunu, nasıl giyindiğini ve nasıl yaşadığını öğrenmek istiyorsanız bu kitap harika bir kaynak olarak gösterilebilir.

Hasan Erimez’in üçüncü kitabı Bin Yılın Göçü Alpler Çağı (1.Cilt) yeni bir Oğuzname ve destansı bir roman olarak size önerimdir.

  • Hasan Erimez – Bin Yılın Göçü: Alpler Çağı
  • Ötüken Neşriyat – Roman
  • 448 Sayfa

 

"İnsanı dört şey yükseltir: İlim, hilm, iyi fiiller, cömertlik."