Doğan Kitap ve D&R satılıyor mu?

Doğan Yayın Grubu‘nun geçtiğimiz günlerde Demirören Grubu‘na satışı sonrasında, Doğan Holding’in yayıncılık ve dağıtım markalarının da satışının gerçekleşeceğine dair iddialar gündeme gelmeye başladı.

Türkiye’nin en büyük yayın gruplarından biri olan Doğan Kitapçılık ile yayıncılık sektörünün en büyük dağıtım ve satış kanalları olan D&R için CHP İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş, bugün aşağıdaki tweeti sosyal medya hesabından paylaştı:

Dünyanın en büyük online satış mağazası olan Amazon‘un, Doğan Kitap‘ı satın alıp yayıncılık faaliyetlerine son vereceği ve yalnızca dağıtım-satış pazarında yer alacağına dair iddia yayıncılık sektörü içinde konuşulmaya başlandı.

Konuyla ilgili Doğan Holding’ten resmi bir açıklama gelmezken, holdingin basın grubunu sattıktan sonra yayıncılık grubunu da satıp satmayacağı merak edilen bir konu.

Doğan Holding’in yayıncılık grubunun içerisinde Doğan Kitap, Doğan Novus, DEX ve Doğan Egmont gibi markaları barındırıyor. Ayrıca D&R mağazaları ile internet sitelerinin yanı sıra, Prefix ve İdefix gibi online kitap mağazalarının da sahibi.

Ne Okuyorum? ekibinin kolektif paylaşımlarının hesabıdır. Arkasında sadece bir kişi yoktur. Bir fikir vardır! Hiç!