Kadıköy’de ilk: Haydarpaşa Sahaf Festivali 18 Kasım’da başlıyor!

Beyoğlu Sahaflar Derneği’nin girişimiyle, Kadıköy’deki tarihi Haydarpaşa Tren Garı’nda 18 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında, Kadıköy’ün ilk sahaf festivali gerçekleştirilecek.

Etkinliğin basın duyurusu şöyle:


Eski kitabın kokusu 18 Kasım’dan itibaren Haydarpaşa’da!

İstanbul’un çeşitli semtlerini mesken tutmuş kırk sahaf; Kadıköy’ün ilk sahaf etkinliğinde, Haydarpaşa’da bir araya geliyor!

Sinemamızın, tiyatromuzun ve elbette edebiyatımızın en kıymetli figürlerinden tarihi Haydarpaşa Tren Garı, aslî görevine dönmek, yolcularına yeniden hizmet vermek için artık gün sayıyor.Bir roman sayfasındaki gibi; hasretin, özlemin, ayrılığın, kavuşmanın başlangıç noktası olan Haydarpaşa Garı yolcularına, trenlerine ve vapurlarına hoş geldiniz diyeceği günden önce kapılarını, peronlarını kitapseverlere, Kadıköy, Üsküdar ve Beyoğlu’nun tam kırk sahafının on binlerce güzel kitabına açıyor; Gar ısınıyor.

18 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında Beyoğlu Sahaflar Derneği‘nin öncülüğünde yapılacak sahaf festivalinde nadir bulunan kitaplar ve dergiler, plaklar, her bütçeye uygun ikinci el kitaplar, eski belge, evrak ve haritalar, Osmanlıca kitap ve mecmualar kitapseverlerle buluşuyor.

Kültür ve sanatın başkenti Kadıköy’de, geçmişten günümüze bir kültür köprüsü vazifesi gören sahaflar, hepimizin hatıralarında derin izler bırakan bu harikulâde garın peronlarında her gün 11:00-21:00 saatleri arasında sizleri bekliyor olacak.

Bilgi için:

Ümit Nar / Beyoğlu Sahaflar Derneği Başkanı

hermessahaf@gmail.com / 05324680729

Ne Okuyorum? ekibinin kolektif paylaşımlarının hesabıdır. Arkasında sadece bir kişi yoktur. Bir fikir vardır! Hiç!