M.K. Perker ile Çizgi Atölyesi 17 Şubat’ta başlıyor

Çizgi roman sanatçısı, karikatürist ve illüstratör M.K. Perker‘in yönetiminde 6 hafta sürecek olan Çizgi Atölyesi, İthaki Akademi bünyesinde gerçekleştirilecek ve 17 Şubat’ta başlayacak.

Atölyesi içerisinde çizim teknikleri, incelikleri, ilüstürasyon, tip yaratma ve öykü kurgulama konularını katılımcılarına aktaracak olan M.K. Perker, halen KaraKarga Yayınlarının genel yayın yönetmeni ve Hürriyet gazetesinde günlük karikatürler çizmekte.

Katılımın 15 kişiyle sınırlı olduğu atölye için detaylı bilgi, 0216 348 64 55 numaralı telefondan ve  bilgi@ithakiakademi.com mail adresinden edinilebilir.

Tarih ve Saat: 17 Şubat – 24 Mart 2018 (cumartesi günleri) 15:00 – 18:00 arasındadır.

Atölye katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.

M.K. Perker Kimdir?

M.K. Perker (2 Kasım 1972) çizgi roman sanatçısı, karikatürist ve illüstratördür. İlk karikatürü 1988 yılında Gırgır dergisinde yayınlandı. Dıgıl, Hıbır, LeMan, Penguen mizah dergilerinde; Sabah, Yeni Yüzyıl, Milliyet, Vatan, Star ve Radikal gazetelerinde çalıştı. 2001 yılında ABD’ye yerleşen Perker, The New York Times, The Washington Post, The Wall Street Journal, The New Yorker, The Progressive, MAD ve Heavy Metal gibi yayınlarda çizdi.

ABD’de yayınlanmış çizgi romanları arasında Cairo (DC Comics / Vertigo), dört albümlük Air serisi (DC Comics / Vertigo), iki albümlük Todd serisi (Image Comics) ve Insomnia Cafe (Dark Horse) yer alır. Society of Illustrators’ün ilk ve tek türk üyesidir.

Çizerliğin yanısıra müzik dergisi Rock Kazanı’nı (1992), çocuk çizgi roman dergisi Pilot’u (1998), aylık mizah dergisi Harakiri’yi (2011) ve tamamını kendi yazıp çizdiği çizgi roman dergisi Türk Mucizesi’ni (2014) yayınlamıştır. 2016 yılında Yelda Cumalıoğlu ile birlikte KaraKarga Yayınlarını kurdu. Halen Hürriyet gazetesinde günlük karikatürlerinin yanısıra Ece karakterini çizmektedir. Ayrıca Kara karga yayın yönetmenliğini yapmaktadır.

Ne Okuyorum? ekibinin kolektif paylaşımlarının hesabıdır. Arkasında sadece bir kişi yoktur. Bir fikir vardır! Hiç!