Roald Dahl’dan Kaplumbağa – Hilal Duran

🐢Ağa Blumpak

Tatlı bir aşk hikâyesi…

Zıpzıp Bey ve Gümüş Hanım ile tanışın. Bu aşka vesile olan kaplumbağa Alfie’yi unutmayalım🐢. Başta Zıpzıp Bey onu kendine bir engel olarak görse de gerçekte öyle olmadığını anlar. Yalnız Gümüş Hanım’a giden yol Alfie’den geçer. Zıpzıp Bey’in aşkı için yaptıklarını bence herkes okumalı. Büyülü bir tarafı bu kitabın, en azından benim için öyle. 😊

Canı sıkkın olduğu zamanlar eli çocuk kitaplarına giden yetişkinler vardır. Kendimden biliyorum. Benim için bu kitap o kategoridendir. Ne zaman hoş olmayan şeyler olmuşsa, Roald Dahl’ın çocuk kitaplarında bir güzellik bulurum. Bana iyi gelir. Zaten içinde çocuk geçen veya çocuğa yapılmış şeylerde kolay kolay fenalık gelmez insanın aklına. Ama aşkı bir yetişkin kitabından okumaktansa ondan okumayı tercih ederim.

Birini sevmek onu her şeyiyle kabul etmek. Onun sevdiklerini sevmek mesela. Öyle çok büyük kahramanlıklara gerek duymadan değer verdiğini göstermek. Hatta kuru bir “seni seviyorum”dan ötedir yapılan küçük bir sevgi eylemi. İşte bu hikâye ile çocuklar aşkın bu gücünü görürken aynı zamanda yetişkinlerinde kalbinde sevgiyle cesaret tohumları atılır. Bir kaplumbağa kadar uzun ömürlü aşkınız olsun. Ağır ağır büyüse veya yürüse de hep aynı tatlı telaş, coşku içinizde dursun.  

  • Kaplumbağa – Roald Dahl
  • Can Çocuk Yayınları 9 yaş ve üzeri.
  • Çeviren: Cem Akaş
  • Sayfa sayısı: 72