Varlık Dergisi’nin 85. Yılı etkinliğinde “Türkiye’de Edebiyat Dergiciliği” konuşulacak

85 yıllık deneyimiyle, Türkiye edebiyat dergiciliği tarihinin çok önemli bir kısmında tanık ve aktör olarak yer almış Varlık Dergisi, kuruluşunun 85. yılını kutlayacak.

Türkiye’de Edebiyat Dergiciliği’nin konuşulacağı panele Varlık, Kitap-lık ve Dergâh dergilerinin editörleri Mehmet Erte, Murat Yalçın ve Ali Ayçil’in katılımı ile gerçekleşecek.

(Detaylı bilgi için tıklayınız.)

Etkinlik Duyurusu:

Varlık Dergisi’nin kuruluşunun 85. yılını, Türkiye’de edebiyat dergiciliğinin geçirdiği evreleri ve günümüzdeki konumunu tartışan bir etkinlikle kutluyoruz. Varlık, Kitap-lık ve Dergâh dergilerinin editörleri Mehmet Erte, Murat Yalçın ve Ali Ayçil’in katılımıyla, 27 Kasım Salı günü Demir Demirgil Salonu’nda saat 16:00’da başlayacak olan panelin moderatörlüğünü Fatih Altuğ üstleniyor.

Varlık Dergisi’nin ilk sayısı 15 Temmuz 1933’te yayımlandığında, harf devrimi yapılalı sadece 5 yıl olmuştu. O günden bu yana, 85 yıllık deneyimiyle, Türkiye edebiyat dergiciliği tarihinin çok önemli bir kısmında tanık ve aktör olarak yer almış Varlık Dergisi’ni temsilen derginin editörü Mehmet Erte’nin; Kasım-Aralık 2018’de 200. sayısını yayımlayan ve 25. yılını geride bırakan Kitap-lık Dergisi’nin editörü Murat Yalçın’ın ve yirmi yılı aşkın yayıncılık tecrübesiyle 1990’da ilk sayısı yayımlanan Dergâh Dergisi’nin editörü Ali Ayçil’in katılımıyla edebiyat dergiciliğinin çeşitli yönleriyle ele alınacağı bir panel gerçekleştirilecek.

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’teki Demir Demirgil Salonu’nda, 27 Kasım Salı günü saat 16:00’da başlayacak olan panelin moderatörlüğünü Şehir Üniversitesi öğretim üyesi Fatih Altuğ üstlenecek.

Tarih: 27 Kasım 2018, Salı
Saat: 16:00
Yer: Demir Demirgil Salonu, Güney Kampüs
Etkinlik herkesin katılımına açık ve ücretsizdir.

Ve dünya alışkanlıktan değil,sevgiyle mutluluktan dönsün diyoruz Hasret abi ile.