Manisa 2. Kitap Fuarı başlıyor

Manisa Kitap Fuarı, bu yıl kapılarını ikinci kez kitapseverlere açacak.

50’den fazla yayınevi ve birçok ünlü yazarın Manisalı kitapseverlerle buluşacağı etkinlik 28 Eylül – 7 Ekim tarihleri arasında Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Fuara Manisa Valiliği, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ve çeşitli kurumlar destek oluyor.

Ahmet Ümit, Engin Alan, Nilgün Bodur, Mustafa Balbay, İsmail Saymaz, Şükrü Erbaş, Murat Menteş, Kutup Şimşek, Rewhat, Ali Lidar, Saygı Öztürk, Bülent Üstün, Koray Yersüren ve daha birçok yazar, kitapseverler için Manisa’da olacak.

Fuar boyunca çeşitli söyleşiler ve programların da düzenleneceği öğrenilirken daha önce Manisa’da iki kez seyirciyle buluşan ‘Bir Tat Edebiyat’ etkinliğiyle de fuarda edebiyat ziyafeti sunulacak.

Şair Şükrü Erbaş ve Sanatçı Metin Karausta, kitap fuarında sanatseverlerle bir araya gelip, şiir ve türkü dinletisi gerçekleştirecek. Fuarda yerel yazalar da okuyucularla buluşma imkanı bulacak.

10 gün boyunca Manisa’nın dört bir yanından öğrencilerin servislerle fuara getirileceği öğrenilirken Manisa 2. Kitap Fuarı 28 Eylül Cuma günü sabah saat 10.00’da ziyaretçilere açılacak. Resmi açılış ise aynı gün saat 14.00’te gerçekleştirilecek.

Kaynak: İHA 

Ne Okuyorum? ekibinin kolektif paylaşımlarının hesabıdır. Arkasında sadece bir kişi yoktur. Bir fikir vardır! Hiç!